V petek, 21. aprila 2023, je v Celju potekala zaključna prireditev regijskega natečaja za likovna in literarna dela »Naravne in duge nesreče – Pomoč potrebujemo vsi«, ki ga je razpisala Uprava Republike Slovenija za zaščito in reševanje. S svojimi literarnimi deli so sodelovali tudi učenci naše šole, in sicer sedmošolec Žiga Debevc, osmošolka Jera Sedminek in devetošolka Ajda Majer.

Komisija je njihova dela ocenila kot odlična, zato so jih povabili na zaključno prireditev Izpostave URSZR Celje, kjer so jim poleg predstavitve dejavnosti kinologov reševalnih psov, jamarske službe, tabornikov, gorske reševalne službe, policije in gasilcev, izročili praktično darilo in priznanje za sodelovanje.

Svečane zaključne podelitve sta se udeležila Žiga in Jera.

Iskrene čestitke ter vso srečo še na državnem tekmovanju, saj so literarna dela izbrancev poslali tudi na državni natečaj.

Valentina Toman Čremožnik, mentorica