Mladi parlamentarci so v sredo, 12. 4. 2023, 1. šolsko uro pripravili okroglo mizo na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Okroge mize sta se udeležila po dva predstavnika učencev od 4. do 9. razreda. Mladi parlamentarci (Ana Jan, Marjeta Povše, Naja Škrabar, Amadej Bregar Brence, Milijan Matić, Dominik Mirko Koritnik, Jasmin Palir in Jera Sedminek) so prisotnim udeležencem predstavili aktivnosti, ki so jih izvajali skozi celotno šolsko leto. Okrogle mize sta se udeležila tudi ravnatelj šole, g. Uroš Vidmajer, in svetovalna delavka, ga. Danijela Pesek. V svojem govoru sta poudarila, da naj otroci in mladostniki skrbijo za svoje duševno in fizično zdravje, naj pomagajo drug drugemu, se poslušajo ter skušajo vedno pretehtati, kaj je v življenju res pomembno.

Z aktivnostmi na temo duševnega zdravja bomo nadaljevali tudi v prihodnjem šolskem letu. Več o sami temi pa si lahko preberete na drsnicah.

Barbara Cotič Papotnik, mentorica Otroškega parlamenta