Veseli smo, da se bližamo koncu šolskega leta, ki je bilo zopet obarvano s številnimi športnimi
tekmovanji in prireditvami, s kulturnimi, z literarnimi in glasbenimi nastopi ter drugimi dogodki.

Mesec april je posvečen knjigam, saj je 23. aprila svetovni dan knjig. Tudi na šoli praznujemo s knjigo in radi beremo ter vestno opravljamo bralno značko. Na prireditvi ob zaključku projekta Bralna značka nas je v torek, 11. 4. 2023, nagovoril prav poseben gost, pisatelj Žiga X Gombač.

V uvodu nas je s pesmijo pozdravil mladinski pevski zbor pod taktirko zborovodkinje Katje Florjančič. Anastasia Radonjić in Maks Dežan sta predstavila gostujočega pisatelja. Žiga X Gombač se je učencem predstavil s hudomušnimi zgodbami in z zanimanjem smo mu prisluhnili. Naše druženje pa smo zaključili s čudovitima pesmima, ki sta ju zapeli Kati Sedminek in Emanuela Hažić.


Nekaj vtisov o prireditvi pa so pri uri zapisali tudi učenci 3. b-razreda.

Knjižničarka