V sredo, 22. 2. 2023, je na OŠ Griže potekal medobčinski Otroški parlament na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Udeležilo se ga je po osem predstavnikov iz osnovnih šol Spodnje Savinjske doline (Šempeter, Žalec, Prebold, Polzela, Petrovče, Vransko, Braslovče in Griže). Mladi parlamentarci so razpravljali v skupinah na štiri izbrane podteme, in sicer Kaj je duševno zdravje?, Vpliv okolja na moje duševno zdravje, Moji viri moči ter Spremembe za krepitev mojega razvoja. Njihovo razpravo so usmerjali moderatorji iz LOGOUT Ljubljana, NIJZ Celje, ŠS Celje ter Zdravstveno-terapevtskega centra Ljubljana. Naši predstavniki so bili: devetošolke Ana Jan, Marjeta Povše in Naja Škrabar ter osmošolci Amadej Bregar Brence, Dominik Mirko Koritnik, Milijan Matić, Jasmin Palir in Jera Sedminek. Dvema učenkama je za las zmanjkalo, da bi se uvrstili na regijski Otroški parlament, ki bo potekal v marcu 2023 v Velenju. Kljub vsemu so bili naši parlamentarci izjemno navdušeni nad obravnavano temo in moderatorji srečanja.

Barbara Cotič Papotnik, mentorica Otroškega parlamenta