V petek, 23. decembra 2022, na zadnji dan pouka v koledarskem letu, so imeli učenci kulturno obarvan dan. Želje o prihajajočem letu vseh učencev šole, misli o medosebnih odnosih, miru, prihajajočih božično-novoletnih praznikih ter dnevu samostojnosti in enotnosti so v gledališki uprizoritvi »pričarali« učenci 5., 8. in 9. razreda. Prireditev so s pesmimi popestrili ter obogatili še zborček prvošolcev, pevci MPZ in OPZ ter instrumentalisti. Mentorice prireditve so bile Tamara Verdel, Katja Florjančič, Ljudmila Ana Par in Barbara Cotič Papotnik. Zbrane je nagovoril in jim voščil vse dobro tudi ravnatelj šole, g. Uroš Vidmajer.

Kasneje je učence od 1. do 3. razreda v praznično okrašeni šolski jedilnici obiskal Božiček, učenci od 4. do 9. razreda pa so si ogledali film Gajin svet 2, se medsebojno obdarovali ter si voščili vse dobro v prihajajočem letu.

Barbara Cotič Papotnik