V sredo, 7. 12. 2022, so učenci od 6. do 9. razreda na kulturnem dnevu izvedli dve dobrodelni dejavnosti. Naprej so pisali apele in solidarnostna sporočila, ki potekajo v okviru projekta Pišem za pravice, nato pa ustvarjali voščilnice za starostnike, ki ga organizira Ana Petrič s projektom »Mala pozornost za veliko veselje«. Z njimi bodo polepšali trenutke vsem tistim, ki nimajo enakih možnosti ali so pogosto osamljeni. To v teh časih šteje največ. Uživali pa so tudi v delavnicah Društva za boljši svet, ki so se navezovale na temo Otroškega parlamenta – Duševno zdravje otrok in mladih.

Letos naša šola obeležuje deseto leto sodelovanja na dogodku Pišem za pravice. Tokrat so učenci pisali za prebivalce iz Anhovega, Shahnewaza Chowdhuryja iz Bangladeša, Luisa Manuela Otera Alcantara s Kube, Aleksandro Skočilenko iz Rusije ter Cecillio Chimbiri, Joanah Mamombe in Netsai Marova iz Zimbabveja. Skupaj so napisali kar 237 apelov in 95 solidarnostnih sporočil. Solidarnost so izrazili tudi na zelo ustvarjalen način – z besedami, mislimi in risbami.

Barbara Cotič Papotnik