V zadnjem tednu, tik pred počitnicami, smo na šolo prejeli TOM nahrbtnik. Gre za akcijo, ki je nastala kot pobuda po izkušnji šolanja od doma in socialne distance, ki je bila za številne otroke in mladostnike zahtevna. Nekateri se še vedno soočajo z njenimi posledicami. V ta namen je TOM nahrbtnik obiskal tudi našo šolo. Danes, 26. 10. 2022, so imeli učenci od 4. do 9. razreda sprva v avli šole skupno predstavitev o namenu delovanja TOM telefona, nato pa so v delavnicah izvedli dve aktivnosti. Na listič so napisali vprašanje/temo, o kateri si ne upajo spregovoriti ali se pogovoriti s starši ali s kom odraslim, nato pa ga dali v posebej pripravljeno škatlo. Zatem so v skupinah razmišljali, kaj jim pomeni slogan »Odgovor je pogovor«. Nekaj misli si lahko tudi preberete.

»Pogovor je vedno najboljša rešitev, ko si v stiski ali imaš neko težavo.«

»Ko se pogovoriš, ti je lažje.«

»TOM telefon ti pomaga pri pogovoru.«

»En nasmeh lahko vpliva na tvoje življenje.«

»Vsak klic šteje, ker lahko spremeni življenje.«

»Če se z nekom pogovarjamo, lažje pridemo do rešitve.«

»Če si v stiski, ti pogovor s starejšo osebo pomaga pridobiti odgovore na lastna vprašanja. Pogovor s to osebo nam lahko pomaga pri boljšem počutju in boljši samopodobi.

»Problemi so s pogovorom rešljivi.«

»Kadar ne zaupamo naših problemov komu, se počutimo prestrašeno, žalostno. Po pogovoru čutimo olajšanje.«

Barbara Cotič Papotnik, mentorica Otroškega parlamenta