Kot šola smo sodelovali v natečaju za pripravo promocijskih filmčkov o jezikovnih portalih Franček in Fran. Nad našim odzivom in kreativnostjo naših učencev so bili navdušeni. Skupina raziskovalk in raziskovalcev ZRC SAZU, Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša je prejete filmčke z vseh šol pregledala in glasovala za najboljše.

Naša šola je poslala štiri filmčke. Priznanje je prejel promocijski filmček, ki so ga ustvarile učenke 8. b-razreda – Kaja Božiček, Zala Dobnik, Urša Dvornik in Ines Zabret Florijančič. Učenke so prejele priznanja za pripravo promocijskega filmčka, prav tako njihova mentorica za uspešno mentorsko delo.

Za še večjo prepoznavnost Frančka vas prijazno vabim, da si promocijske filmčke ogledate na družbenem omrežju Instagram (@franček.si) ter jih všečkate.

Čestitke prejemnicam, ostalim pa najlepša hvala za sodelovanje ter uspešno delo pri uporabi portalov Franček in Fran.

Valentina Toman Čremožnik, mentorica