V soboto, 14. 5. 2022, je v Kopru je potekalo XVI. državno tekmovanje ekip prve pomoči OŠ v organizaciji Rdečega križa Slovenije. Tekmovalo je 11 ekip iz prav toliko regij. Ekipa Osnovne šole Šempeter je zastopala Savinjsko regijo in dosegla prvo mesto. S tem je bil poplačan trud na vseh vajah, zagnanost in neustavljiva volja po znanju iz prve pomoči. Brina Pajer, Naja Škrabar, Tina Udrih, Brin Kunstelj, Jera Sedminek in Milijan Matić so bili uvrstitve nepopisno veseli, saj se je težavnost od lokalnega preko regijskega tekmovanja močno stopnjevala. Po teoretičnem delu so morali na petih deloviščih oz. krajih uprizorjenih nesreč oskrbeti več ponesrečenih oseb z različnimi poškodbami in bolezenskimi stanji. Bili so uigrana ekipa, ki je odlično oskrbovala dobro maskirane ponesrečence.

Za uspeh jim čestitamo in se veselimo z njimi.