Čebelarska zveza Slovenije je v soboto, 7. maja 2022, že 44. zapored organizirala državno srečanje in tekmovanje mladih slovenskih čebelarjev, članov čebelarskih krožkov, ki je tokrat potekalo v Mariboru.

Letošnjega tekmovanja v treh kategorijah se je udeležilo mnogoučencev iz celotne Slovenije. Med njimi so tekmovale tudi članice čebelarskega krožka naše šole, in sicer sedmošolke: Kaja Božiček, Zala Dobnik, Urša Dvornik, Ela Kovačič, Julija Rožič in Ines Zabret Florijančič.

Učenke so dosegle odličen rezultat, saj sta se domov z bronastim priznanjem z državnega tekmovanja vrnili Ines in Urša, Julija, Zala, Kaja in Ela pa so prejele priznanje za sodelovanje. Dekleta so v dar prejela tudi gnezdilnico za čebele samotarke, ki so jo izdelali v VDC Koper. Namestili jo bomo blizu šolskega čebelnjaka.

Iskrene čestitke za trud in opravljeno delo s čebelarski pozdravom NAJ MEDI!

Valentina Toman Čremožnik, mentorica