Za nami je Teden pisanja z roko, ki se je letos odvijal 17.–21. januarja 2022. To je vseslovenski projekt, ki ga je Društvo Radi pišemo z roko organiziralo že sedmič. Namen je ozaveščati splošno in strokovno javnost o pomenu ohranjanja pisanja z roko.

Vsako leto v društvu izberejo med uglednimi osebnosti tri, ki podpirajo pisanje z roko. Letošnji ambasadorji Tedna pisanja z roko so bili pisatelj Tadej Golob, igralka Mojca Fatur in olimpijska zmagovalka Janja Garnbret.

Letošnja osrednja tema je bila Pišemo z roko, ker…, in učenci naše šole so napisali zanimiva poročila o tem, hkrati pa smo s tem ozaveščali prednosti pisanja z roko. Ker pa se zavedamo, da je pomembno pisanje z roko skozi vse šolsko leto, smo že v decembru izdelali in napisali voščilnice starejšim občanom v domovih. V knjižnici smo prepisovali pesmi znanih pesnikov in pesnic, pokukali v rokopise znanih osebnosti in pripravili poseben zvezek, kjer smo zapisali naše lepe misli in želje.

Več pa si lahko preberete tudi na spletni strani Društva Radi pišemo z roko.