Učenci od 6. do 9. razreda so na kulturnem dnevu izvedli dve dobrodelni dejavnosti, naprej so pisali apele in solidarnostna sporočila, ki potekajo v okviru projekta Pišem za pravice, nato pa ustvarjali voščilnice za starostnike, ki ga organizirata Študentski klub Žalec in Mladinski center Žalec.

Že deveto leto smo se pridružili dogodku Pišem za pravice. Letos so učenci pisali za Janno iz Zasedenih Palestinskih ozemelj, Ciham iz Eritreje, Mikito iz Belorusije, Rung s Tajske, Bernarda iz Gvatemale, izbrisane iz Slovenije ter za svetovalne delavce iz Slovenije.Skupaj so napisali kar 209 apelov in 141 solidarnostnih sporočil. Solidarnost so izrazili tudi na zelo ustvarjalen način – z besedami, mislimi in z risbami.

Dopoldne so preživeli malo drugače – z besedami, risbami in voščilnicami bodo polepšali trenutke vsem tistim, ki nimajo enakih možnosti ali so pogosto osamljeni. To v teh časih šteje največ.