Prvi šolski dan je za učence, starše in tudi učitelje nekaj posebnega, še posebej pa je nepozaben za tiste najmanjše in najmlajše v šoli, prvošolce.

V našo šolo so s svojimi starši oz. skrbniki letos prišli v sredo, 1. septembra, ob deveti uri, kjer jih je v šolski športni dvorani čakal slavnostni sprejem in roditeljski sestanek za njihove starše. Ravnatelj Uroš Vidmajer in župan Občine Žalec Janko Kos sta jih skupaj z učiteljicami sprejela v šolski športni dvorani in jim za dobrodošlico namenila nekaj vzpodbudnih besed. Nato je prišla glasbena gostja Irena Vrčkovnik, ki je kot muca Maca prvošolcem ter skupaj z njimi zapela in na kitaro zaigrala nekaj pesmi. Najbolj je odmevala pesem Maček Muri. Do matičnih učilnic so jih nato pospremile učiteljice in jim sproti razkazale še šolo. Sledile so različne socialne igre, da so se prvošolci med sabo lahko hitro spoznali.

Učenci od 2. do 9. razreda pa smo prvi dve uri preživeli z razredniki, nato smo imeli pouk po urniku.

Vsi si želimo, da bi bili v šoli zdravi in vedoželjni ter bi letošnje šolsko leto imeli le enkrat prvi šolski dan.

Ela Kovačič, 7. b, šolska novinarka