Po Sloveniji te dni potuje slovenska olimpijska bakla. Potem ko je bila najvišje pri nas, na Triglavu, je dosegla tudi najnižjo točko našega morja −37 metrov pod gladino, znano tudi kot podvodni Triglav. Bakla, ki že dober mesec dni kroži po državi, nosi v sebi veliko simbolike. Izdelana je iz jekla, ki velja kot simbol trdnosti, in bukovega lesa, ta je sinonim modrosti in samozavesti. 

Bakla se je ustavila tudi v Športnem parku Petrovče, kjer je bila svečano predana nosilcem, tudi učencem naše šole, ki so z baklo z veseljem odtekli atletski krog. Ambasadorka slovenske bakle je naša občanka, dobitnica zlate olimpijske medalje, judoistka Urška Žolnir Jugovar. Ob vrhunskih športnikih, olimpijcih in mlajših nadobudnih športnikih iz naše občine so tako učenci preživeli zanimivo ter nepozabno popoldne.

Vsem slovenskim športnikom pa želimo veliko uspeha in sreče na OI v Tokiu. Več si lahko pogledate na: https://bakla.olympic.si/fotoutrinki

Grega Štorman