V četrtek, 10. 6. 2021, je bila izpeljana druga etapa 27. dirke Po Sloveniji – “Tour of Slovenia” s štartom pri Fontani piva Žalec in ciljem v Celju. Trasa je potekala tudi skozi Šempeter, mimo naše šole. Prvič je na dirki sodeloval aktualni zmagovalec najpomembnejše kolesarske dirke na svetu “Tour de France”, naš šampion Tadej Pogačar – Pogi. Po dopoldanski pripravi športnih rekvizitov je adrenalin in navijaško vzdušje zajelo domala vse naše učence. Na travnik ob glavni cesti so se učenci odpravili že slabe pol ure pred prihodom glavnine kolesarjev. Ob cesti so učenci pripravili veselo vzdušje, plapolale so slovenske zastave, zapele so raglje, pokali so baloni … Opazovali so motoriste, spremljevalna vozila najboljših kolesarskih ekip in vso dogajanje, ki spada k takšni dirki na vrhunski ravni. Vrhunec dneva pa je bil kratek in sladek; kolesarji z našimi junaki so v skupini pridrveli z več kot 40km/h mimo učencev in odhiteli naprej po trasi na zelo naporni 147-kilometrsko dolgi poti.  Mimo Šempetra so se ponovno peljali dve uri kasneje, ko so jih pozdravili učenci, ki obiskujejo podaljšano bivanje in ostali krajani. Za vse navijače je bil prav poseben dan, saj so po dolgem času spet lahko uživali v zanimivih, vrhunskih športnih dogodkih.