“Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.” (Mongolski pregovor)

Dragi učenci, spoštovani starši!

Vsako leto 2. aprila – na rojstni dan Hansa C. Andersena – praznujemo mednarodni dan knjig za otroke, ki ga je leta 1966 na mednarodnem kongresu IBBY predlagala soustanoviteljica Jella Lepman. Ob tem prazniku spodbujamo ljubezen do branja in mladinskih knjig.

Vabimo vas, da si preberete letošnjo poslanico z naslovom Lakota po besedah, ki jo je napisal Peter Svetina, plakat in vabilo pa je ustvaril Damijan Stepančič.

Pisatelj Peter Svetina in ilustrator Damijan Stepančič sta naša vrhunska ustvarjalca, spoštovana med strokovno publiko in zelo priljubljena med mladimi in odraslimi bralci. Oba sta tudi nominiranca za Andersenovo nagrado 2020.

Kljub številnim šolskim obveznostim, ki jih imate v tem času, pa najdite čas tudi za branje knjig, morda pesmic ali ugank. Ker je šolska knjižnica žal zaprta, vas vabimo k branju e-knjig, ki jih boste našli na spodnjih spletnih naslovih.

Založba Zala: https://zalozba-zala.si/brezplacne-eknjige/.

Mladinska knjiga: https://www.e-emka.si/catalog/show/brezpla%C4%8Dne+eknjige/68

Ostanite pozitivnih misli in zdravi ter prejmite lepe pozdrave.

Tideja Potrč,

knjižičarka