Pojte, pojte, drobne ptice,
preženite vse meglice,
da bo sijalo sončeče
na moje drobno srčece.
/ljudska/

V petek, 21. februarja 2020, na zadnji dan pred začetkom zimskih počitnic, so bili prvošolci obogateni še z eno izkušnjo več – slovesno so bili sprejeti v šolsko kulturno društvo. Sprejem so s kulturnim programom popestrili učenci šestošolci, člani gledališkega krožka – Luka, Ajda, Iza K., Iza R., Nika, Nina, Brina, Naja, Marjeta, Julija in Zoja. Z igro, deklamacijo in igranjem na klavir so učenci predstavili, kaj je KULtura in KULturno.

Prvošolce je nagovoril gospod ravnatelj, Uroš Vidmajer, ter jih z vodjo šolskega kulturnega društva, Barbaro Cotič Papotnik, slovesno prejel v kulturno društvo. V spomin na ta dan so prejeli knjigo ljudskih pesmi z zgoščenko ter s posvetilom.

Barbara Cotič Papotnik