Z literarnim delom smo sodelovali na 7. literarnem natečaju Bodi pisatelj/pisateljica v slovenščini za osnovnošolce 2. in 3. triletja, ki ga je razpisal Center za kulturo mladih Ljubljana. Mlada »pisateljica« naše šole, ki je pisala v slovenščini, se je literarno »spoprijela« z razpisanimi iztočnicami. Učenka je na sebi lasten način nadgradila iztočnico v samosvojo literarno zgodbo. Nastalo je izjemno besedilo devetošolke Ane Kumperger z naslovom Sanje o življenju. Strokovna žirija je Anino literarno besedilo ocenila kot najboljše v slovenščini za 3. triletje. Zanj je učenka prejela nagrado. V četrtek, 13. februarja 2020 se je v Festivalni dvorani Pionirskega doma v Ljubljani udeležila prireditve s podelitvijo nagrade. Ani smo za uspeh iskreno čestitali.

Valentina Toman Čremožnik,
mentorica