V  tednu pred slovenskim kulturnim praznikom smo učenci razmišljali, kaj nam pomeni kultura, osredotočili pa smo se na bralno kulturo. Vsi učenci naše šole smo na list papirja napisali svojo najljubšo knjigo. Knjige in njihove avtorje so avtorji šolske predstave uporabili kot izhodišče za predstavo, na kateri so s pomočjo besede, igre, glasbe, lutk in plesa posamezni učenci predstavili doživljanje (bralne) kulture. Izvirno in domiselno predstavo, kjer sta nastopila tudi oba šolska pevska zbora, je pripravila in vodila učiteljica Simona Kučer ob pomoči učiteljice Mirjane Kučer, Petre Remšak in Anje Knez. Vsi učenci in delavci šole smo si jo ogledali v avli šole. Na njej sta ravnatelj, g. Uroš Vidmajer, ki je prisotne tudi nagovoril, in vodja šolskega kulturnega društva, učiteljica Barbara Cotič Papotnik, zaslužnim učencem podelila priznanja za uspešno in vsestransko delo na šolskem kulturnem področju v preteklem letu.

Šolski novinarji