Naša šola je letošnje šolsko leto »bogatejša« za 47 »prvčkov«.

Vsaka šola je svet zase, a novo svežino in toplino temu svetu prinašajo tudi prvošolci. Iz varnega vrtčevskega zavetja se naenkrat znajdejo pred »velikimi« vrati šole. Da vstop v svet uka le ne bi bil prezahteven, se prav vsako leto zanje potrudimo na vseh osnovnih šolah. Prvošolci naše šole so se lahko v petek, 1. septembra, ob 9. uri v avli šole prepričali, da tudi v »veliki« šoli »živijo čarovnije in čarovnice«. V pravljični svet je naših 18 prvošolcev in 29 prvošolk popeljal gledališki krožek naše šole. Pod mentorstvom učiteljice Barbare Cotič Popotnik so mladi gledališčniki zaigrali predstavo Bi se gnetli na tej metli?.

Seveda pa šole ni brez učiteljic. Prvošolce so pričakale v skrbno urejenih in prav zanje pripravljenih učilnicah.

V šoli našim prvošolcem resnično ne bo dolgčas. Družbo jim bo delalo še preostalih 275 šolarjev. Kot je v nagovoru vsem učencem prvi šolski dan zjutraj v športni dvorani šole povedal ravnatelj, g. Uroš Vidmajer, se vsi zaposleni na šoli trudijo ustvarjati tudi pozitivno in sproščeno učno okolje, v katerem lahko vsak posameznik razvija svoja močna področja.

Vsem učencem naše šole, zlasti pa tistim, ki bodo z nami v šoli sobivali prvič, privoščimo uspešno novo šolsko leto.

Šolski novinarji z mentorico