V ponedeljek, 29. maja 2023, je v prostorih Glasbene šole Trbovlje v sodelovanju z Občino Trbovlje, Splošno knjižnico Toneta Seliškarja Trbovlje in OŠ Tončke Čeč iz Trbovelj potekal zaključek 8. zasavskega festivala mladinskega pesnjenja, kjer so se osnovnošolci pomerili v pisanju rap poezije. Prvič smo na festivalu sodelovali tudi Šempetrani, in sicer Nia Janič Čoh, Žiga Debevc, Lucija Veber, Ines Zabret Florijančič, Nika Pungaršek in Mojca Štarkel.

V zbornik pesmi, ki so ga pripravili tudi v e-obliki (Zbornik pesmi v e-obliki), so prireditelji uvrstili vseh 44 rap pesmi 50 mladih avtorjev po izboru mentoric. Mlade je na sklepni prireditvi obiskal kreativni besedni ustvarjalec, pevec v skupini Orlek, Ježkov nagrajenec leta 2022, Vlado Poredoš.

Na prireditvi so razglasili in nagradili 17 vsebinsko izstopajočih pesmi. Veseli in počaščeni smo, saj sta med njimi tudi pesmi naših učencev, sedmošolke Lucije Veber in sedmošolca Žige Debevca.

Iskrene čestitke in mnogo pesniškega navdiha tudi v prihodnje!

Valentina Toman Čremožnik, mentorica