Po zmagoslavju na polfinalu v odbojki na mivki v preteklem tednu so naše učenke v sredo, 31. 5. 2023, zaigrale še na finalnem turnirju v Škofji Loki. Sodelovale so najboljše štiri ekipe iz posameznih področij Slovenije.

Po slabšem začetku v prvem nizu proti OŠ Kanal so se v naslednjih dveh nizih zbrale, zmagale in uspešno prebile led. V drugi tekmi so se pomerile proti OŠ Žužemberk in z odlično igro zmagale z 2 : 0 v nizih. Sledila je odločilna tekma proti domačinkam, ekipi OŠ Ivana Groharja Škofja Loka, in tudi v tej tekmi prikazale najboljšo igro na turnirju. Tako so osvojile 1. mesto in naslov državnih prvakinj, poleg dvoranske odbojke, še v odbojki na mivki, in tako prvič v zgodovini šole poskrbele za dva naslova med učenkami.

Igralkam Izi Koren, Juliji Četina, Asji Bukovnik, Izi Rozman in trenerjema Sebastjanu Cilenšku ter Gregu Štormanu iskreno čestitamo za še en odličen šolski športni uspeh.

Učenke bodo kmalu ponosno zaključile devetletko, v lep spomin pa jim bosta ostali dve zlati medalji.