Učenci naše šole so se udeležili 1. srečanja mladih likovnikov in njihovih mentorjev, ki je 22. 5. 2023 potekalo na Osnovni šoli Antona Aškerca v Rimskih Toplicah. Mentorji 10 šol so sodelovali na likovni terapevtsko-animacijski delavnici pod vodstvom art terapevta Daliborja Borija Zupančiča ter si delili dragocene izkušnje dela na področju likovne pedagogike.

Učenci, Naja Škrabar, Kaja Mijošek in Milijan Matić, pa so pod vodstvom docentke, dr. Janje Batič, ter študentov 3. in 4. letnika likovne pedagogike s Pedagoške fakultete v Mariboru ustvarjali na temo »Svet, ki ga vidim«. 

Nastala so čudovita likovna dela, ki bodo do naslednjega srečanja razstavljena na OŠ Antona Aškerca. Učenci so bili več kot navdušeni nad delavnico, stkali so nove prijateljske vezi in pridobili številne napotke za ustvarjanje.

Matic Čadej, mentor