Za učence 8. razredov smo v ponedeljek, 8. 5. 2023, organizirali tehniški dan na temo karierne orientacije. V izvedbi društva Novus so se učenci seznanili z možnostmi izobraževanja po osnovni šoli. Izvajalke delavnic so jih seznanile z nekaterimi poklici prihodnosti in štipendiranjem. Učenci so lahko  preizkusili svoje spretnosti v delavnici o virtualnem načinu spoznavanja poklicev Job Avatar. S pomočjo virtualnih očal so lahko opravljali nekatera opravila posameznih poklicev, kar jim je bilo še posebej všeč. Spoznali so tudi merila in kriterije za vpis v srednjo šolo. Namen tehniškega dne je bil, da učenci pričnejo razmišljati o šolah, kamor se bodo vpisali ob koncu 9. razreda. Še posebej pomembno pa je, da pričnejo prepoznavati lastne interese in sposobnosti za poklic, ki jih zanima, ter da se zavedajo, da obstajajo tudi pogoji, kako priti do posamezne srednje šole in določenega poklica.

Urška Poljanšek, pedagoginja