V torek, 25. 4. 2023, so se mladi raziskovalci naše šole z mentoricami udeležili zaključka projekta Mladi raziskovalec 2023, ki ga vsako leto razpiše Občina Žalec. Na zaključni prireditvi, ki je tokrat potekala na OŠ Griže, je mlade raziskovalce nagovoril tudi gost Nik Škrlec in mladim predal pomembno sporočilo, da le s širjenjem znanja in vztrajnostjo lahko razvijamo svojo domišljijo in ustvarjalnost ter tako postanemo uspešni v življenju. Mladi raziskovalci so se udeležili različnih delavnic, si ogledali glasbeno pravljico, nato pa prejeli pohvalo za svoje delo. Ob koncu je sledilo prijetno druženje vseh udeležencev in organizatorja.

Mladi raziskovalci z mentoricami so letos oddali 5 kakovostnih in raznolikih raziskovalnih nalog. Za vse so prejeli odlične kritike.

Naslov raziskovalne nalogeMentorica/mentoriciAvtorji
Celjanke (ženske Celjskih grofov)Polona RamšakIza Rozman
Ledinska imena – naša nesnovna kulturna dediščinaBarbara Cotič Papotnik, Valentina Toman ČremožnikJera Sedminek, Jasmin Palir in Luka Zagradišnik
Sladkorna bolezenKatja KačJera Sedminek
Skoči na koloLjudmila Ana ParUčenci in učenke 6. razreda
PrijateljstvoLjudmila Ana ParUčenci in učenke 1. razreda

Barbara Cotič Papotnik