Kdaj ste nazadnje prebrali knjigo ali daljši članek? Če ste eden od tistih, ki ne vzdržuje bralnih navad, potem veliko zamujate. Branje ima številne prednosti.

BRANJE SPODBUJA MIŠLJENJE IN ZMANJŠUJE STRES.

BRANJE PRINAŠA ZNANJE IN ŠIRI BESEDNI ZAKLAD.

BRANJE IZBOLJŠUJE SPOMIN IN SPRETNOST PISANJA.

BRANJE NAS UMIRI IN JE BREZPLAČNA ZABAVA.

Tudi letos sodelujemo v mednarodnem projektu Naša mala knjižnica in veselo prebiramo zanimive knjige, ki so jih napisali pisatelji in pisateljice s celega sveta. Skozi knjigo tako spoznavamo tudi različne države, njihovo kulturo, navade in običaje. V prvem triletju učenci tekmujejo v najdaljšem bralnem vlakcu, urejamo bralne kotičke in predvsem uživamo ob poslušanju pravljic. Da pa je vse še bolj zanimivo, pa smo medse povabili tudi učence višjih razredov.