Šolsko nogometno ligo smo uspešno pripeljali do velikega finala. Učenci so v rednem delu odigrali 15 tekem, najboljše štiri ekipe pa so se uvrstile v polfinale. Učenci so se borili in po najboljših močeh zastopali svoj razred, kar so z velikim navdušenjem znali nagraditi tudi navijači, ki so v lepem številu prihajali na tribune. Prvi polfinale so odigrali učenci 9. b-razreda, ki so premagali učence 7. b, in se kot prvi uvrstili v tako želen finale. Drugi polfinale je bil precej bolj izenačen, na trenutke zelo napet, na koncu pa so po dramatičnem razpletu in po sedem metrovkah učenci 8. a premagali ekipo 8. b. V vseh tekmah do velikega finala je bilo doseženih 71 golov. Pred finalom je največ, kar 14, golov dosegel Nejc Žolnir iz 9. b. Po finalni tekmi bomo razglasili najboljšega strelca, najboljšega vratarja, seveda pa bodo najboljše ekipe prejele tudi zaslužene pokale in medalje. Preden bodo naši devetošolci zaključili z osnovno šolo, bodo v velikem finalu odigrali proti 8. a še najpomembnejšo tekmo v letu. 

Pa naj zmaga boljši!

Gregor Štorman, učitelj športa