V tednu od 20. 4. pa vse do 23. 4. 2022, na dan, ko obeležujemo svetovni dan knjig, smo se na naši šoli pridružili projektu Noč knjige 2022, ki je potekal pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO, glavna nosilca projekta pa sta bila Društvo festival Sanje in Založba Sanje. Tema letošnje noči knjige je SRCE V DLANEH, ki se nanaša na verz Karla Destovnika – Kajuha: »/…/ prav v teh, prav v teh usodnih dneh / bi morali nositi vsi srca v dlaneh /…/«

Naša šola se je odločila, da se ponovno povežemo z Amnesty International Slovenija, ki nam je za projekt brezplačno podarila knjigo Nike Kovač z naslovom Pisma tebi. Tako so posamezni učenci od 6. do 9. razreda spoznavali zgodbe/pisma, ki jih je avtorica namenila tako sebi kot vsem bralcem. V manjših skupinah so razmišljali o pravicah oziroma vrednotah, ki jih Kovačeva v svojih pismih izpostavlja, si izmenjevali mnenja o določeni temi in se opredelili, ali bi Nika Kovač lahko bila njihova vzornica glede dela aktivistke. Vrednotili so tudi svoj položaj v družbi in koliko so aktivni za skupno dobro in zase. Opredeljevali so se tudi, kdaj in komu reči ne oziroma da. Nastalo je nekaj (likovnih) (pol)literarnih zapisov, kar nekaj učencev pa so pisma Nike Kovač spodbudila, da so jih prebrali v celoti.

Barbara Cotič Papotnik