V petek, 15. 4. 2022, je v športnem parku potekal atletski športni dan. V sklopu športnega dne je bilo organizirano prvo šolsko tekmovanje v četveroboju za vse učence in učenke od 6. do 9. razreda. Tekmovali so v teku na 60 m in 600 m, metu vortexa in skoku v daljino. Vsi rezultati iz omenjenih disciplin so se pretvorili v točke in tako smo dobili najuspešnejše učence v vsaki generaciji, ločeno po spolu.

Vse učence lahko pohvalimo za borbenost, kar nekaj učencev pa je precej preseglo svoja pričakovanja. Na koncu smo tudi organizatorji prehiteli dežne kaplje in svečano podelili 8 kompletov medalj. Vsem dobitnikom medalj izrekamo čestitke. Športni dan smo popestrili z dodatnimi športnimi aktivnostmi, in sicer s tenisom, hokejem, odbojko na mivki in badmintonom. Zahvalili bi se tudi zunanjima izvajalcema; Barbari Volk iz Teniške akademije Žalec in Andreju Grahu iz Hokejskega kluba Savinjko.

Učenci so tako zelo uživali v “kraljici športov”, veselimo pa se izvedbe atletskega športnega dne tudi za učence od 1. do 5. razreda.

REZULTATI:

9. razred – učenci:

1. mesto: Gašper Melavc

2. mesto: Jakob Resnik

3. mesto: Aljaž Kolšek

9. razred – učenke:

1. mesto: Iza Štojs

2. mesto: Lucija Žnidar

3. mesto: Sara Vučajnk

8. razred – učenci:

1. mesto: Denis Hočevar

2. mesto: Aidan Ermenc

3. mesto: Emilijo Cestnik

8. razred – učenke:

1. mesto: Iza Koren

2. mesto: Jan Ana

3. mesto: Larisa Dobravc

7. razred – učenci:

1. mesto: Tilen Lindaker

2. mesto: Tilen Božič

3. mesto: Jasmin Palir

7. razred – učenke:

1. mesto: Lynet Kodre

2. mesto: Jera Sedminek

3. mesto: Ela Kovačič

6. razred – učenci:

1. mesto: Urban Tofant

2. mesto: Luka Grešak

3. mesto: Erazem Rifelj

6. razred – učenke:

1. mesto: Kaja Kert

2. mesto: Laura Masnec

3. mesto: Nastja Zagorščak

Absolutni zmagovalec tekmovanja je s 3239 točkami postal Denis Hočevar.

Grega Štorman, učitelj športa