V petek, 1. 4. 2022, smo za našo skupino nadarjenih učencev organizirali delavnice na temo arhitekture. Letošnje leto je Plečnikovo leto, zato je tim učiteljev pod vodstvom učiteljice Simone Kučer načrtoval, da namenimo pozornost najbolj znanemu slovenskemu arhitektu, Jožetu Plečniku. Učenci so tako spoznali nekatera njegova dela in se seznanili tudi o drugih slovenskih, velikih arhitektih, kot so Vurnik, Ravnikar in Fabjan. Zbrane slike in zanimivosti o arhitektih so predstavili na plakatih. Nekateri učenci so se preizkusili v izdelovanju makete, drugi pa so ustvarili poslikave na naših stebrih v avli šole. Učenci so se strinjali, da so preživeli zanimivo in ustvarjalno dopoldne, svoje splošno znanje pa so obogatili z informacijami o arhitekturi.

Mentorji: Simona Kučer, Anja Knez, Matic Čadej in Urška Poljanšek