V soboto, 2. 10. 2021, se je v Šentjurju pri Celju odvijalo Državno prvenstvo v tekvondoju. Po dvajsetih letih so ponovno nastopili skupaj vsi klubi, ki v Sloveniji gojijo ITF-tekvondo, zato je bilo to resnično zares pomembno in skoraj zgodovinsko državno prvenstvo, kjer smo ponovno dokazali, da šport lahko združuje tudi najbolj razdeljene. Ekipa tekvondo kluba Sun Braslovče je dosegla zares odlične rezultate, med njimi pa sta izstopala učenca naše šole, Ana Jan in Brad Flis. Ana Jan, učenka 8. a-razreda, je osvojila naslov državne prvakinje v kategoriji starejših deklic forme rdeči pas in borbe do 50 kg. Brad Flis, učenec 6.b-razreda, pa je v kategoriji kadeti osvojil drugo mesto v formah modri pas in borbah do 50 kg. Oba sta bila proglašena tudi za najboljša posameznika v svojih starostnih kategorijah in si tako prislužila pokala, ki ju bosta vedno spominjala na državno prvenstvo v tekvondoju za leto 2021.

Bruce Flis je nastopal med mlajšimi kadeti v disciplini kick, kjer so se najmlajši tekmovalci pomerili v spretnosti in hitrosti izvajanja nožnih udarcev. Bruce v številni konkurenci žal ni uspel priti med najboljše tri tekmovalce.

Iskrene čestitke in obilo športnih uspehov tudi v prihodnje!