Da nam na naši šoli ni nikoli dolgčas in da večkrat radi združujemo prijetno s koristnim, že dolgo vsi vemo.

Besedno igro – prenovitev pregovora Kdor na talnih igrah rad se igra, ta zabavo ima – pa smo uresničili letošnjega junija, ko smo zavihali rokave šesto- in osmošolki ter s pomočjo učitelja likovne umetnosti, g. Matica Čadeja, in učitelja športa, g. Gregorja Štormana, na tla šolskega športnega parka narisali talne igre. Namenjene so (naj)mlajšim in tudi starejšim otrokom, saj pripomorejo k aktivnemu učenju in sproščeni zabavi na prostem. Omogočajo umirjanje otrok, spodbujajo gibanje, razvoj različnih motoričnih sposobnosti in medsebojno druženje.

Veseli smo, saj nas bodo talne igre ristanc, abeceda, stotični kvadrat, igra simetrije, motorični poligonček, »človek ne jezi se«, »štiri v vrsto«, gosenica ter čebelice z rožicami na tleh šolskega športnega parka bogatile in razveseljevale vse dni v letu, ne samo šolskem.

Šolski novinarji