Počasi, lepo počasi pisalo po papirju drsi,

nam črke ustvarja in misli umiri.

Na šoli že več let zapovrstjo sodelujemo v projektu Tedna pisanja z roko. To je vseslovenska akcija, s katero ozaveščamo o pomenu pisanja z roko. Letošnja osrednja tema je bila »Pišem pismo prijatelju«. 

Učenci prvega triletja so doma pisali črke, prepisovali povedi, nekateri pa so napisali tudi že kratka pisemca. Učenci višjih razredov pa so napisali zanimiva in izvirna pisma, ki so jih pisali sošolkam in sošolcem, tetam in stricem ter babicam in dedkom.

Vabimo vas, da si vzamete čas in jih preberete.

Pišem z roko, 1. triletje

Pišem z roko, 2. triletje

Pišem z roko, 3. triletje

Organizirali pa smo tudi nagradno žrebanje, ki je v tem tednu potekalo v šolski knjižnici. Izmed prejetih pisem smo izžrebali tri nagrajence, ki prejmejo knjižne nagrade:

Jure Hrovat, 2. b (prejme knjigo Spoznal sem te po rdečih nogavicah: Peter Svetina),

Julija Rožič, 6. b (prejme knjigo Edison: Torben Kuhlmann),

Ariana Ermenc, 9. a (prejme knjigo In zmaj je pojedel sonce: Aksinja Kermavner).

Nagrajencem iskreno čestitamo!

Tideja Potrč