V soboto, 12. 9. 2020, smo se planinci v sodelovanju s Planinskim društvom Šempeter odpravili na prvi izlet v tem šolskem letu – na Veliko planino. Zbralo se nas je kar 66 – nekaj starih in veliko novih članov.

S svojimi avtomobili smo se odpeljali proti Zgornji Savinjski dolini in v Lučah krenili za Podvolovljek. Že sama pot do našega cilja je bila zanimiva in lepa, saj nam Slovenija res veliko ponuja. Pri Kranjskem Raku smo parkirali in pot nadaljevali peš.

Med sproščenim pohodom smo občudovali planšarske koče, naravo, živino in seveda krasen razgled proti Kamniško-Savinjskim Alpam. Najbolj vztrajni so se odpravili celo do jame Vetrnice. Dvema mladima planincem pa smo podelili tudi zlata priznanja PZS.

Vreme nam je zopet lepo postreglo in dan smo zaključili s prijetnimi na novo stkanimi vezmi.

Mladi planinci z mentoricama