V soboto, 23. maja 2020, je v dopoldanskem času potekalo spletno tekmovanje za otroke vključene v čebelarske krožke. Z namenom vsaj nekoliko nadomestiti za letos odpovedano Tekmovanje mladih čebelarjev v Zagorju ob Savi so na ČZS sklenili organizirati tekmovanje preko spleta v tednu, ko praznujemo Svetovni dan čebel in čebelarski praznik, seveda v času, ko ni šolskih obveznosti šolanja na domu.

Spletno tekmovanje je imelo določene prilagoditve, predvsem pa je bilo prostovoljne, razvedrilne in motivacijske narave, da so krožkarji spet lahko občutili privlačnost pomladnega brenčanja čebel in videli, da se lahko tudi tako počasi začnemo vračati v »normalno« življenje. Spletnega tekmovanja se je udeležila devetošolka Meta Sedminek in si pridobila lepo število točk. Za sodelovanje bo prejela priznanje.

Meta, iskrene čestitke z željo, naj medi!

Valentina Toman Čremožnik,

mentorica