19. februarja letos je v telovadnici OŠ Polzela potekal medobčinski otroški parlament, na katerem so osnovnošolci razpravljali o letošnji temi z naslovom Moja poklicna prihodnost. Na parlamentu so sodelovali predstavniki osmih osnovnih šol iz Spodnje Savinjske doline. Našo šolo so zastopali Meta Sedminek, Eva Jan, Žiga Bukovnik, Neža Dežan, Ana Adlešič, Ajda Omladič, Neža Ravnak in Luka Herman. Najprej so mladi parlamentarci razpravljali v štirih skupinah, kjer so govorili o poklicih sedanjosti in prihodnosti, o njihovih individualnih poklicnih željah, o izobraževanju na sploh, ipd. Nato je sledil plenarni del, kjer so izbrani predstavniki skupin poročali o sklepih. Mladim so prisluhnili tudi ravnatelji in predstavniki društev Prijateljev mladine, saj je pomembno, da je glas mladih slišan. Učenki Meti Sedminek čestitamo, ker se je uvrstila na regijski parlament, ki bo marca potekal v Velenju. Želimo ji konstruktivno parlamentiranje in tudi morebitno udeležbo na državnem otroškem parlamentu.

Andreja Jezernik in Urška Poljanšek,
mentorici