V sredo, 4. 10. 2023, so devetošolci v dogovoru  z Območnim združenjem veteranov vojne za Slovenijo Spodnje Savinjske doline obiskali Vojaški muzej Slovenske vojske v Mariboru. Učenci so si ogledali kadetnico in dve zbirki: Vojna za samostojno Slovenijo 1991 ter Lahko orožje in oprema. Spoznali so, da smo Slovenci skozi zgodovino služili v različnih vojskah. Skušali smo uresničiti sanje po samostojni državi v vseh skupnostih, v katerih smo živeli. Zgodovinske okoliščine so bile uresničitvi tisočletnega sna po samostojni slovenski državi naklonjene leta 1991. Z obiskom muzeja želimo učencem razvijati ter ohranjati državljansko zavest, domoljubno in bojno tradicijo Slovencev. Učence so na poti novih spoznanj spremljali Ludvik Onuk, Bojan Lenart in Valentina Toman Čremožnik.

Valentina Toman Čremožnik