V Zagorju je, 14. 5. 2024, potekalo državno tekmovanje otroških pevskih zborov. Šolski otroški zbor se je predstavil s petimi skladbami slovenskih zborovskih skladateljev. Deček in sonce (S. Kosovel, S. Ivačič), Junak (D. Mevlja, V. Mihelčič), Lipej raja (ljudska, M. Feguš), Gusarji (P. Svetina, T. Habe)  in Če bi jes bila fčelica (ljudska, A. Čopi). Petčlanska komisija priznanih slovenskih zborovodij in skladateljev za zborovsko glasbo nam je namenila 89 točk, s tem pa tudi zlato priznanje. Naša izvedba skladbe Deček in sonce je postala “naj skladba” Zagorja, skladatelj Samo Ivačič pa je zanjo prejel tudi denarno nagrado JSKD. 

Petje na naši šoli je le ena izmed interesnih dejavnosti učencev, ki pa se lahko s ponosom predstavlja širši javnosti. 

Čestitke vsem pevcem za izjemen dosežek.

Katja Florjančič, zborovodkinja

Foto: Janez Eržen

Foto: osebni arhiv