Šolska ekipa prve pomoči, ki so jo sestavljali Brina Pajer (vodja), Tina Udrih, Naja Škrabar, Jera Sedminek, Brin Kunstelj in Milijan Matić, je znova uspešno prestala prvi dve »siti« ter se uvrstila na državno tekmovanje o preverjanju usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči, ki bo v soboto, 13. 5. 2023 v Kopru. Njihova mentorica je gospa Božena Svet.

Sprva so se tekmovalci pomerili na lokalni ravni, kjer so 29. 3. 2023 v Žalcu premagali tri ekipe. XVII. Regijsko preverjanje osnovnošolskih ekip prve pomoči je bilo v petek, 5. 5. 2023, v Mozirju. Sodelovalo je 8 ekip. Po teoretičnem delu iz znanja prve pomoči in zgodovine Rdečega križa so tekmovalci na treh deloviščih oskrbeli poškodovance. Naša ekipa je dosegla najvišje število točk in se že drugo leto zapovrstjo uvrstila na državno tekmovanje.

Iskrene čestitke vsem učencem v ekipi ter njihovi mentorici!