V soboto, 18. 3. 2023, se je v  telovadnici OŠ Griže odvijal finale pokala Slovenije v ju jitsu, duo sistem (tretja in zadnja tekma v skupnem seštevku). Duo sistem je prikaz tehnik, kjer eden iz para napada, drugi pa se brani; podobono kot kate pri judu in karateju. Za Klub borinlih veščin Fudoshin iz Gotovelj je nastopilo tudi nekaj učencev in učenk naše šole. Dosegli so odlične rezultate.

Drugošolka  Nikolina Djaković je osvojila 1. mesto v kategoriji U 10 duo mix, četrtošolka 
Neja Četina je prav tako osvojila 1. mesto v kategoriji U 12 duo ženske,
četrtošolka Maja Djaković  je zasedla 2. mesto v kategoriji U 12 duo ženske in 2. mesto v aktegoriji U 12 duo mix, ter Eva Zagoričnik 3. mesto v kategoriji U12 duo ženske.
Šestošolka Ema Ocvirk je prav tako zasedla odlično 1. mesto v kategoriji  U 14 duo mix.

Iskrene čestitke tekmovalkam in njihovim trenerjem oz. mentorjem za doseženo.