Živimo v času, ko otroci in mladostniki preživijo veliko časa na spletu. V ta namen na šoli pripravljamo delavnice in predavanja na to temo. Z učenci smo se na razrednih urah in pri urah računalništva pogovarjali o prednostih in slabostih spleta. Z znanjem, ki ga učenci imajo o tej temi, bomo sodelovali v velikem spletnem kvizu Brihtne glave, ki bo potekal v sodelovanju s knjigo Guinnessovih svetovnih rekordov.

16. 2. 2023 bodo učenci od 6. do 9. razreda reševali spletni kviz Kahoot. Učenci lahko prinesejo mobilne telefone, ki imajo dostop do interneta in omogočen dostop do aplikacije Kahoot oz. spletne povezave www.kahoot.com.

Dogodek, kjer sodeluje okrog 200 slovenskih šol, organizira podjetje A1 v sodelovanju z zavodom Varni internet. Učenci rešujejo kviz anonimno.

Več informacij lahko najdete na spletni strani: https://www.a1.si/spletne-brihte ali mi pišete na e-naslov: anja.knez@os-sempeter.si

Učenci lahko doma vadijo reševanje kviza Kahoot na povezavi: https://kahoot.it/challenge/e604dfd3-1dd7-404d-8092-8af10182949d_1674642165269