Ličkanje ali kožuhanje koruze, je spadalo med najpomembnejša jesenska opravila. Skoraj vsaka kmetija je imela posajeno koruzo, saj je bila pomembno živilo za ljudi in živali. Koruzo so sejali na vsaki kmetiji, jeseni je bilo treba pridelek pospraviti.

V okviru predmeta Kmetijsko gospodarstvo so učenci na kmetiji Cvenk spoznali to jesensko opravilo. Gospodar Toni Žnidar nas je odpeljal na njivo, kjer smo  polomili zrele koruzne storže. Na dvorišču kmetije  smo ličkali storže, jim odstranjevali liste in pustili  dva do tri za vezanje v pare.

Gospodar je vezal storže v pare, pridružili  smo se mu  tudi mi. Zvezane storže smo  zložili  v late nad hlevom. Po opravljenem  delu je sledil  najlepši del, likof-domača malica.

Hvala gostitelju kmetiji Cvenk.

Učenci predmeta Kmetijsko gospodarstvo