Spoštovane bralke in bralci ter cenjene mentorice in mentorji branja,

v tem in prihajajočem tednu nas čakajo praznovanja 60. obletnice Bralne značke. V tem posebnem letu smo nekoliko drugače zasnovali tudi naša praznovanja.


Vas in seveda mlade bralce vabimo,

  • da nas v soboto, 22. maja 2021 (od 10.00 do 16.00 ure), spremljate na PRVEM FESTIVALU BRALNE ZNAČKE NA PREVALJAH – in sicer prek FB povezave, kamor se bodo ves dan približno na 15 minut javljali udeleženci festivala, med drugim BQL, Nika Zorjan, Ditka, Trkaj, Janja Vidmar, Boštjan Gorenc Pižama, Andrej Rozman Roza in drugi … Ob 11. uri bo v Spominskem parku na Prevaljah slovesna otvoritev KLOPI BRALNE ZNAČKE S KNJIGOBEŽNICO, ki jo bo letos posvojil avtor Primož Suhodolčan, zanjo pa bo skrbela Unesco šola – OŠ Franja Goloba Prevalje.

Vljudno vabljeni!