Ponedeljek … dan, ko se moramo postaviti na realna tla in spet pričeti s šolskim delom, dan, ki že pregovorno ne obeta nič dobrega. A ponedeljek, 13. 3. 2017, je bil drugačen. Popestrila nam ga je namreč popoldanska delavnica, kjer je že naslov obetal marsikaj. Ob dobri čokoladi, vročem kakavu in čaju so teme o frazemih, jezikovnih »ocvirkih«, zagatah, spletišču Fran, jezikovnih in besednih igrah stekle kot po maslu. Lucija, Lana, Zala in Nana smo spretno krmarile med in z besedami ter z mentoričino pomočjo izvedele tudi marsikaj zanimivega o slovenskem jeziku in književnosti.

Nana: »Čas v dobri družbi je zelo hitro minil. Slovenščina je zakon!«

Lana: »Slovenščina niso samo stroga pravopisna pravila, ki se jih moramo naučiti za pravilno rabo jezika, lahko je tudi vir zabave.«

Lucija: »Danes sem izvedela veliko novosti in zanimivosti o jeziku. Pri delu sem uživala, zato upam, da se še to kdaj ponovi.«

Zala: »Zanimivo mi je bilo sestavljanje zgodbe s frazemi. Besede so kar bruhale iz mene. Zanimive so bile besedne igre.«

Upamo in želimo si, da bi se tovrstno popoldne še kdaj ponovilo.

Zala Grobelnik, Lana Grudnik, Lucija Povše, Nana Šeško z mentorico Valentino Toman Čremožnik