V torek, 11. 6. 2024, so se naši nadarjeni učenci udeležili druženja z nadarjenimi učenci OŠ Griže. Svetovalne delavke na OŠ Griže in njihova ravnateljica, gospa Marija Pavčnik, so jim pripravile številne delavnice. Sprva so si učenci ogledali gasilski dom Griže, kjer so jim predstavili poklic gasilca, ogledali so si tudi njihovo opremo in spoznali delovanje prostovoljnega društva gasilcev. Nato so si ogledali še muzejsko sobo, kjer ohranjajo spomine in predmete na rudnik, ki je v preteklosti deloval v Zabukovici. Po okusnem kosilu so se učenci razdelili v več delavnic, kjer so se lahko igrali ali risali fraktalno risbo, v fizikalni delavnici pa so preizkusili, kako se obnaša plovec v vodi oz. kako ga potopiti. Ob vseh aktivnostih so se učenci med seboj spoznavali, malce tudi tekmovali, predvsem pa se prijetno družili. Zato se lepo zahvaljujemo OŠ Griže za povabilo in prijetno doživetje. Naši učenci so spletli stike s svojimi vrstniki na sosednji šoli in obljubili so si, da se še kdaj srečajo.

Urška Poljanšek, koordinatorica dela z nadarjenimi