V ponedeljek, 22. 5. 2023, so naše učenke zmagale na še enem državnem tekmovanju, tokrat na polfinalu državnega tekmovanja za starejše učenke v odbojki na mivki v Braslovčah. Na turnirju je sodelovalo 6 ekip, ki so bile izžrebane v dve skupini. Naše učenke so najprej v svoji skupini odigrale proti OŠ Mozirje in zmagale z 2 : 0 v nizih. Sledila je tekma proti OŠ Hoče, kjer so po dobljenem prvem nizu v dramatični končnici drugega niza strle odpor nasprotnic in svojile prvo mesto v skupini. Tako so nestrpno pričakovale zaključno tekmo, ki je odločala o uvrstitvi na finalno tekmovanje. Tudi na tej tekmi so proti domači ekipi iz Braslovč pokazale v zaključku drugega niza zelo zrelo igro in s kančkom sreče pridobile »vstopnico« za zadnjo stopničko tekmovanja.

Čestitke vsem igralkam in trenerju, seveda pa jim želimo veliko uspeha in sreče tudi na velikem finalu, ki bo v sredo, 31. 5. 2023, v Škofji Loki.

Gregor Štorman, učitelj športa