Na mednarodni likovni natečaj je prispelo 1092 grafičnih listov otrok v starosti od 6 do 16 let iz Slovenije in petih tujih držav: Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Poljske in Rusije. 1026 avtorjev iz 87 osnovnih šol in likovnih ustanov je s pomočjo 106 mentorjev poskušalo ujeti zanimive trenutke, dogodke ali doživetja na tematiko »Pod svobodnim soncem«, praktičnega dela pa so se lotili v različnih grafičnih tehnikah: črno-bela in barvna monotipija, tisk s pečatniki, kolažni tisk, kartonski tisk, šablonski tisk, vrez v peno, črno-beli in barvni linorez, suha igla, kolagrafija v visokem in globokem tisku, jedkanica in tudi mešane tehnike. Mednarodna strokovna komisija je izbrala dela za razstavo, med njimi pa določila dela za zlate in srebrne plakete ter dela za priznanja za posebne dosežke za šole s prilagojenim programom.

Osmošolki naše šole Ana Maria Bukovnik in Lili Podbregar sta prejeli srebrno plaketo za svoje delo. Ana Maria je delo naslovila »Happy«, Lili pa »Ptiči na veji«. Odprtje likovne razstave »Otroška grafika« bo s podelitvijo plaket in priznanj potekalo v petek, 2. decembra 2022, ob 17. uri v Galeriji OŠ Prule v Ljubljani.

Iskrene čestitke!

Matic Čadej, mentor